Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Спалах кору

Щеплення проти кору дорослих

Кір – високозаразна вірусна інфекція, якою хворіють як діти, так і дорослі.

Специфічного лікування кору не існує.

Єдиний захист – вакцинація.

Вакцинація проти кору на теренах колишнього радянського союзу розпочалась в 1968 р. і це різко знизило захворюваність на кір, а до того часу майже кожна людина хворіла на цю інфекцію.

В 1986 році введено друге щеплення проти кору, оскільки доведено, що саме 2 щеплення захищають людину від кору. Перша вакцинація ефективна в 95% -97%, але є певний відсоток людей, у яких не виробляється достатній рівень імунітету після першої  дози, тому друге щеплення обов’язкове.

Якщо доросла людина народилась до 1986 р., то, вірогідно в неї є лише 1 щеплення проти кору. В разі перенесеного кору в дитинстві додаткове щеплення не потрібно, оскільки після перенесеного захворювання виробляється імунітет на все життя.

Якщо людина не впевнена щодо свого вакцинального статусу  і не знає чи хворіла на кір, то можна пересвідчитись шляхом сдачі аналізу крові на імуноглобуліни G  до кору. При достатньому їх рівні додаткове щеплення проти кору не потрібне. При недостатньому – вакцинуйтесь.

Вакцину КПК («Пріорікс», Бельгія) можна придбати в аптеці за рецептом сімейного лікаря з обов’язковим дотриманням умов «холодового ланцюга» – в сумці-холодильнику з холодовим елементом, термометром. Вакцина має бути доставлена в амбулаторію не пізніше 2-х годин після придбання, про що буде свідчити час покупки в чеку.

Протипоказання для вакцинації КПК: гостре захворювання або загострення хронічного, вагітність, анафілактична реакція на попереднє введення вакцини, анафілактична реакція на яєчний білок, онкологічні захворювання, вроджений комбінований імунодефіцит, ВІЛ.

Нагадуємо, що дорослі кожні 10 років мають щеплюватись проти дифтерії та правцю. Вакцина АДП-М наявна у всіх амбулаторіях. Вакцинація безкоштовна.

 

Напишіть відгук