Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Полтавські медики готуються до «ЄВРО-2012»

| Коментарі відсутні

Готуючись до такої очікуваної всіма українцями події – футбольного чемпіонату ЄВРО-2012 – полтавські медики, разом з представниками місцевих правоохоронних органів, нещодавно взяли участь у спеціальних антитерористичних навчаннях.

«Легенда» складалася з двох частин. Спочатку у готелі «Палаццо» служби внутрішніх військ, перекривши частину прилеглих вулиць, «звільняли» заручників – футбольну команду «Х». Декілька годин співробітники спецслужб вели переговори з «терористами». Протягом цього часу решта служб відпрацьовували взаємодію на випадок виникнення такої надзвичайної ситуації. У результаті життя «заручників» вдалося зберегти.

Потім тренувальні дії перемістилися на подвір’я полтавської школи №10. Тут медики – працівники станції швидкої медичної допомоги та територіального центру екстреної медицини та медицини катастроф, у режимі реального часу, оперативно надавали першу допомогу 38-ми «постраждалим» внаслідок «терористичного акту».
Роль «постраждалих»-статистів виконували медичні сестри та лікарі-інтерни, кожен з яких мав певний номер та історію відповідно різних ступенів ураженості. Вони мали уявні переломи, гематоми, розриви м’язової тканини, черепно-мозкові травми, ушкодження внутрішніх органів, спинного мозку, а троє учасників навчань знаходилися у стані клінічної смерті. Швидко та грамотно лікарі та фельдшери, спочатку дізнавшись про стан постраждалих, приводили їх до тями, надавали на місці необхідну медичну та психологічну допомогу.

На каретах швидкої допомоги, що одна за одною під’їжджали до місця події, усіх «постраждалих» злагоджено транспортували до відділень обласної, першої та другої лікарень міста Полтави.

Такі навчання конче необхідні для того, щоб показати людям особливості надання швидкої медичної допомоги при кровотечах, травмах, гострих станах тощо, – зазначив начальник Головного управління охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації Віктор Лисак, – Завдяки проведенню таких навчань ми, медики, маємо змогу практично у реальному часі попрактикуватися у наданні медичної допомоги потерпілим, оперативно приймати рішення, перевірити матеріально-технічне забезпечення, готовність відділень кожного закладу, карет «Швидкої допомоги» аби вчасно мобілізуватися у разі виникнення подібних надзвичайних подій у значних масштабах, які сьогодні інсценовано.

Протягом 30 хвилин усіх «постраждалих» госпіталізували до стаціонарів, у першу чергу – з тяжкими ступенями ураженості. Медичним працівникам вдалося оперативно та злагоджено спрацювати під час антитерористичних навчань, що проходили у рамках підготовки до «ЄВРО-2012», це дозволить у майбутньому рятувати людські життя.

Напишіть відгук