Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Триває підготовка медиків до EURO-2012: на шляху по автотрасі Київ-Харків

| Коментарі відсутні

Своєрідні «ворота» при в’їзді на територію Полтавщини по швидкісній автотрасі державного значення Київ-Харків-Ростов-Довжанський – Пирятинський район. Інтенсивність руху на такому «гарячому» автошляху, на жаль, спричиняє все більше ДТП і врятувати життя десятків людей може вчасно надана невідкладна медична допомога.

Тому невипадково у Пирятинському районі зібралися лікарі хірурги, нейрохірурги, травматологи, анестезіологи, представники служби судово-медичної експертизи, науковці та партнери медиків – з МНС та ДАІ аби під час міжобласної науково-практичної конференції розглянути різні аспекти надання невідкладної допомоги потерпілим внаслідок ДТП на автошляхах Полтавської області. Конференція відбулася у рамках заходів щодо підготовки до футбольного чемпіонату EURO-2012.

– Взаємодія у вирішенні проблем в системі охорони здоров’я, перш за все – організації надання невідкладної медичної допомоги при ДТП та інших надзвичайних подіях є досить важливою, – наголосив начальник Головного управління охорони здоров’я Віктор Лисак, – Ми, спільно з представниками органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, ставимо перед собою завдання створити у всіх районах, де проходить головна автотраса, відділення інтенсивної терапії та реанімації, хірургічні та травматологічні. Із залученням різних рівнів бюджету нам вдалося відкрити такі відділення в Пирятинській, Лубенській, Хорольській центральних районних лікарнях. Процес триває.

Голова Пирятинської районної державної адміністрації Микола Купріян радо зустрів гостей оспіваного Шевченком Пирятинського краю. Він підтвердив дійсність того, що мешканці Пирятинського району можуть похвалитися одним із кращих в області відділенням реанімації на 6 ліжок, оснащеним за останнім словом техніки. У відділенні спеціально підготовлений медичний персонал здійснює цілодобове відеоспостереження за пацієнтами, рятує їх за допомогою найсучаснішого обладнання та апаратури. Отже, нині у районі є всі необхідні умови для надання вчасної та якісної допомоги потерпілим та роботи медиків.
Один з ініціаторів проведення цього важливого заходу – головний хірург ГУОЗ Микола Дубинський проаналізував проблеми надання невідкладної допомоги потерпілим внаслідок ДТП на Полтавщині за останні роки.

Про особливості сортування травмованих при надзвичайних подіях з великою кількістю постраждалих поінформували учасників конференції начальник відділу медицини катастроф ГУОЗ Володимир Мохначов та головний лікар Полтавської станції швидкої медичної допомоги Олександр Лавренко.
Доцент кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Національного медичного університету ім. О.Богомольця С.Дубров розповів про особливості інтенсивної терапії у пацієнтів з політравмою та черепно-мозковою травмою.

Погляд травматолога на медикаментозну реабілітацію освітив професор Г.Лобанов, зав. кафедрою ортопедії та травматології Донецького НДІ Травматології та ортопедії Донецького державного національного медичного університету ім. М.Горького.
Досвідом надання невідкладної допомоги в умовах Пирятинської ЦРЛ як притрасової лікарні поділилися головний лікар О.Гаркавенко, зав. травматологічним відділенням А.Полюхович та лікарі закладу.

Учасники конференції розглянули цілу низку надзвичайно актуальних питань, пов’язаних з темою міжобласної науково-практичної конференції. Тому що, за словами керманича полтавської медицини Віктора Лисака: «Життя вимагає інтенсивності лікувального процесу, до якого входять різні складові».

Напишіть відгук