Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Урочисте відзначення медичних сестер полтавщини

| Коментарі відсутні

4 травня 2012 року заступник голови Полтавської ОДА Олександр Коваль взяв участь в урочистому зібранні з нагоди професійного свята – Міжнародного дня медичної сестри, що відбулося у Полтавському міському Будинку культури.

Олександр Миколайович Коваль, щиро привітавши напередодні професійного свята медичних сестер, акушерів, фельдшерів та лаборантів Полтавщини, відзначив пріоритетне значення галузі охорони здоров’я у діяльності влади. Він наголосив, що настав час перетворень і від підтримки найпоширенішої когорти медиків – медсестринства – залежить загальний успіх у підвищенні якості та доступності надання медичної допомоги мешканцям Полтавської області. Адже медичним сестрам, фельдшерам, акушеркам, лаборантам, – зазначив він, – доводиться зустрічатися з пацієнтами в загрозливих для їхнього життя станах, надавати невідкладну допомогу. Від їхніх знань та уміння чітко виконувати процедури залежить життя і здоров’я полтавців.

Начальник Головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лисак висвітлив основні напрямки реформування медичної галузі та роль середніх медичних працівників. Було зауважено, що 85% успіху в лікуванні і догляду за хворим належить молодшим медичним спеціалістам. Професію медпрацівника неможливо порівняти з іншими професіями, так як доручають життя, здоров’я і долю хворих тільки медикам. Професія, яка завжди вимагає від нас чуйності, уваги, самовідданості. Все це потребує нашої високої медичної етики, фізичного і духовного здоров’я, широкого світогляду, високого професіоналізму.
Голова Асоціації медичних сестер Людмила Самолеліс оголосила цьогорічне гасло свята – Міжнародного дня медичної сестри: «Подолання розриву між науковою та практичною медициною» та окреслила основні принципи доказової медицини у діяльності середніх медичних працівників. Людмила Миколаївна відзначила, звернувшись до колег: «Дорожче за всіх титулів ваші добрі та милосердні серця!»

Ігор Ксьондз – проректор ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія» розповів про особливості підготовки медичних кадрів із спеціальності «сестринська справа».

Під час заходу було обговорено широке коло питань, пов’язаних з різними аспектами роботи та соціального захисту медичних сестер.

Далі наступила урочиста мить вручення Почесних грамот та чарівних квітів кращим з кращих медичним сестрам від обласної державної адміністрації, обласної ради, Головного управління охорони здоров’я за високий професіоналізм та багаторічну відданість своїй важливій справі.

Напишіть відгук