Сучасна медицина має у своєму арсеналі сотні тисяч лікувальних препаратів, але кров людську неможливо замінити нічим, отже донорська кров потрібна хворим завжди, щохвилини. Використовуються новітні технології в переробці донорської крові: аферез (заготівля тромбоконцентрату), плазмоферез, але без донора цей процес неможливий.
Розуміючи важливість донорства, студенти-медики ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія», на чолі з ректором – доктором медичних наук, професором В’ячеславом Жданом, стали ініціаторами проведення акції «Даруйте кров – рятуйте життя».
Протягом жовтня більше половини всіх студентів академії, попередньо пройшовши відповідне медичне обстеження, отримавши дозвіл, та не маючи протипоказань, а маючи бажання допомогти людям у скрутну годину, на Полтавській обласній станції переливання крові дружньо здають свою кров.
Їх радо зустрічають головний лікар обласної станції переливання крові Володимир Рудіков та злагоджений колектив закладу.
– На Полтавщині за рік в середньому проводиться 26 тисяч донацій (кровоздач), заготовлюється близько 7 тисяч літрів донорської крові – це в середньому 7,8 мл. на одного жителя області, – повідомив Володимир Валентинович.
Важкі ускладнені пологи, опіки, травми і лікарі поспішають за цілющою рідиною – компонентами крові. Але перш, ніж дійти до хворого, кров обстежують на групу та резус належність, тестують на СНІД, гепатит В і С, сифіліс та інші небезпечні недуги. Під час взяття крові використовуються індивідуальні одноразові стерильні системи, що виключає можливість зараження донора.
Варто сказати, що донори роблять добру послугу не тільки хворим, а й собі, адже періодичні здавання крові позитивно впливають на організм донора, стимулюють його захисні сили, омолоджують. Ще з давніх часів застосовували ефективний метод лікування – кровопускання.
17 жовтня на обласній станції переливання крові ми зустрілися зі студентами 5 курсу стоматологічного факультету, які за їх словами, дружньо, в гарному настрої, з розумінням – яку користь вони принесуть хворим, долучилися до цієї благородної справи.
Катерина Бабіч, разом зі своїми однокурсниками, із натхненням поділилася сподіваннями, що подібні акції стануть прикладом для всієї молоді Полтавської області.