Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Студенти-медики дарують кров – рятують життя

| Коментарі відсутні

Сучасна медицина має у своєму арсеналі сотні тисяч лікувальних препаратів, але кров людську неможливо замінити нічим, отже донорська кров потрібна хворим завжди, щохвилини. Використовуються новітні технології в переробці донорської крові: аферез (заготівля тромбоконцентрату), плазмоферез, але без донора цей процес неможливий.

Розуміючи важливість донорства, студенти-медики ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія», на чолі з ректором  – доктором медичних наук, професором В’ячеславом Жданом, стали ініціаторами проведення акції «Даруйте кров – рятуйте життя».

Протягом жовтня більше половини всіх студентів академії, попередньо пройшовши відповідне медичне обстеження, отримавши дозвіл, та не маючи протипоказань, а маючи бажання допомогти людям у скрутну годину, на Полтавській обласній станції переливання крові дружньо здають свою кров.

Їх радо зустрічають головний лікар обласної станції переливання крові Володимир Рудіков та злагоджений колектив закладу.

– На Полтавщині за рік в середньому проводиться 26 тисяч донацій (кровоздач), заготовлюється близько 7 тисяч літрів донорської крові – це в середньому 7,8 мл. на одного жителя області, – повідомив Володимир Валентинович.

Важкі ускладнені пологи, опіки, травми і лікарі поспішають за цілющою рідиною – компонентами крові. Але перш, ніж дійти до хворого, кров обстежують на групу та резус належність, тестують на СНІД, гепатит В і С, сифіліс та інші небезпечні недуги. Під час взяття крові використовуються індивідуальні одноразові стерильні системи, що виключає можливість зараження донора.

Варто сказати, що донори роблять добру послугу не тільки хворим, а й собі, адже періодичні здавання крові позитивно впливають на організм донора, стимулюють його захисні сили, омолоджують. Ще з давніх часів застосовували ефективний метод лікування – кровопускання.

17 жовтня на обласній станції переливання крові ми зустрілися зі студентами 5 курсу стоматологічного  факультету, які за їх словами, дружньо, в гарному настрої, з розумінням – яку користь  вони принесуть хворим, долучилися до цієї благородної справи.

Катерина Бабіч, разом зі своїми однокурсниками, із натхненням поділилася сподіваннями, що подібні акції стануть прикладом для всієї молоді Полтавської області.

Напишіть відгук