Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

ЗАСТУПНИК МІНІСТРА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ О.ТОЛСТАНОВ: «Полтавщина займає одне з лідируючих місць з оптимізації системи охорони здоров’я»

| Коментарі відсутні

Після проведення засідань чотирьох тематичних груп, відбулося засідання «круглого столу» щодо організації та вирішення проблемних аспектів медичного обслуговування населення. Вів засідання заступник Міністра охорони здоров’я України Олександр Толстанов.

Розпочинаючи роботу «круглого столу» Олександр Костянтинович пояснив присутнім місце вибору виїзного засідання розширеної Колегії МОЗ України. Зокрема, він зазначив: «Полтавщина займає одне з лідируючих місць в нашій країні зі здійснення оптимізації системи охорони здоров’я. Цьому всіляко сприяє спільна робота органів виконавчої влади та Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА».

Заступник Міністра охорони здоров’я України О.Толстанов акцентував увагу на тому, що серед основних питань, які заплановано всебічно розглянути під час засідання колегії є розвиток ендокринологічної служби, оскільки з кожним роком зростає кількість хворих на цукровий діабет як в світі, так і в Україні. Досвід Полтавщини з покращення надання медичної допомоги та забезпечення лікарськими препаратами  хворих на цукровий діабет вартий детального вивчення та впровадження в інших регіонах. В області з 2008 року напрацьовано систему та Порядок забезпечення хворих на цукровий діабет препаратами інсуліну, застосувавши механізм відшкодування.

Олександр Костянтинович назвав досить важливим необхідність «змінити ставлення самої людини до свого здоров’я у напрямку його збереження та зміцнення, ведення здорового способу життя. Також  потрібно вирішувати проблеми ендокринології, починаючи з первинної ланки надання медичної допомоги».

Другим питанням, винесеним для обговорення на Колегії є стан та подальший розвиток медичної допомоги дітям та матерям. О.Толстанов підкреслив, що «на Полтавщині не лише відкрито перинатальний центр, який вже протягом року успішно функціонує, але й активно триває розробка системи регіоналізації перинатальної допомоги.

Віктор Лисак – директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА розповів про окремі аспекти досвіду організації надання медичної допомоги населенню області.

Модератори чотирьох тематичних груп поінформували про результати дискусій у цих групах та внесли пропозиції до Програми роботи Колегії.

Напишіть відгук