Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Як доглядати за шкірою при екземі

| Коментарі відсутні

Більше 10 мільйонів українців страждають на той чи інший різновид екземи.Справжня причина виникнення екземи досі не відома. Але є гарна новина – вона не заразна. Екзему не можна вилікувати, але з нею можна боротися та уникати чинників, що провокують її загострення.

Що таке екзема?

Екзема – це загальний термін для станів, що проявляються шкірним висипом. Найбільш часто зустрічається різновид екземи – атопічний дерматит, який є алергічною реакцією. Часто екзема супроводжується вираженим свербінням, а при розчісуванні ділянка шкіри стає червоною і запалюється. Вона може зустрічатися як у дітей, так і у дорослих, однак більш притаманна маленьким дітям. Якщо в родині вже були випадки даного захворювання, ризик розвитку його у вас підвищується.

Шкура

Обмежте контакт з речами, що подразнюють шкіру

Це можуть бути мийні засоби з поверхнево-активними речовинами і детергентами (в тому числі лосьйони для тіла, мило), бензин, скипідар та інші розчинники. Постарайтеся обмежити контакт з речовинами, які провокують розвиток екземи.

Якщо мило провокує подразнення шкіри, мийте руки тільки при необхідності, особливо якщо екзема локалізується на кистях рук, використовучи мильні розчини. Ретельно витирайте руки після миття.

Одягайте рукавички для захисту шкіри рук

Надягайте гумові або латексні рукавички, якщо в процесі роботи вам доводиться часто мочити руки. Крім того, будьте в них, якщо шкіра ваших рук контактує з речовинами-подразниками. Обов’язковопід низ одягайте бавовнянірукавички, щоб руки не потіли. Час від часу робіть перерви і знімайте захисні рукавички, щоб шкіра рук могла дихати.

Взимку обов’язково носіть рукавички. Холод і суха вітряна погода сушать руки, що призводить до загострення екземи.

Носіть бавовняний одяг

Шерсть і деякі види синтетичних матеріалів подразнюють шкіру. Більшість людей, які страждають на атопічний дерматит, почувають себе набагато комфортніше в одязі з бавовни.

Піклуйтеся про шкірі у ванній або душі

Використовуйте якомога менше мила. Мийтеся тільки милом для чутливої шкіри. Бажано, щоб вода була прохолодною або теплою, ні в якому разі не гарячою. Крім того, корисно приймати ваннидля шкіри, так як вона вбирає воду і стає менш сухою. Найкраще лежати у ванні протягом 15-20 хвилин. Після цього витирайтеся м’яким рушником, щоб не травмувати шкіру. Відразу після цього нанесіть на шкіру зволожуючий крем. Це захистить шкіру від висихання.

Приймайте препарати, призначені лікарем

При загостренні екземи приймайте препарати, які прописав вам лікар. Найчастіше застосовуються стероїдні мазі, які наносяться на шкіру. Дотримуйтесь порад доктора або уважно ознайомтеся з інструкцією по застосуванню. З’яжіться з лікарем, якщо після 2-х тижнів самостійного лікування не поліпшується стан шкіри.

Щодня користуйтеся зволожуючими кремами

Креми пом’якшують шкіру, роблять її більш еластичною. Вони запобігають появі тріщин. Не використовуйте креми з парфумерними додатками, і взагалі ті, які містять багато допоміжних інгредієнтів.

Регулярне використання зволожуючих кремів допоможе запобігти висиханню шкіри, що особливо важливо взимку.

Уникайте пошкоджень і розчісів шкіри

Намагайтеся не чесати роздратоване місце, навіть якщо свербіж виражений значно. Це може порушити цілісність шкірних покривів, що відкриє ворота для проникнення бактерій і призведе до інфікування. Зволожуючі креми допоможуть вам зняти свербіж.

Уникайте спеки і високої вологості

Спека і вологість можуть призвести до подразнення шкіри і посилення свербежу. По можливості, намагайтеся мінімізувати заняття, що призводять до посиленого потовиділення і перегріву.

Навчіться уникати стресових ситуацій

Досить часто загострення екземи розвивається на тлі стресу. Навчіться розпізнавати стресові ситуації і справлятися з ними. Вам можуть допомогти спеціальні психологічні методики. Зміна роду занять теж може допомогти в боротьбі зі стресом.

Продовжуйте доглядати за шкірою, навіть якщо екзема відступила

Ділянка шкіри, на якій була екзема, може запалюватися знову і вона потребує особливого догляду. Не забувайте дотримуватися вищеописаних порад навіть після того, як шкіра повністю очистилася від висипів.

Олена Дяченко, лікар-дерматовенеролог
Полтавського обласного клінічного
шкірно-венерологічного диспансеру

Напишіть відгук