Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Грип наступає: що потрібно робити, щоб уберегтися

| Коментарі відсутні

Питання щодо стану захворюваності на грип в області та його профілактику обговорювали 21 січня під час прес-конференції в Полтавській облдержадміністрації. З’ясувати, що необхідно робити, аби зберегти здоров’я у розпал епідемії грипу, представникам засобів масової інформації посприялиголовний позаштатний інфекціоністДепартаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Лідія Войтенко та завідувач відділенням організації епідеміологічних досліджень ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» Андрій Байбарза.

Лікар-епідеміолог Андрій Байбарза детально проаналізував епідситуаціющодозахворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції на Полтавщині. Фахівець зазначив, що за тиждень, коли школярі та студенти полтавських навчальних закладів вийдуть з канікул, може відбутися ще один підйом захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції.Єдиним дієвим засобом захисту залишається імунізація. «Робити щеплення ще не пізно. Головне – поберегтися у перші два тижні після вакцинації. В області тривалий час був період епідемічного благополуччя. З 2011 року жодного разу захворюваність не перевищувала епідпоріг, а зараз треба готуватися до високого рівня захворюваності», – констатував Андрій Андрійович.Також лікар-епідеміолог ще раз нагадав присутнім про елементарні заходи профілактики. Необхідно достатньо і повноцінно харчуватися, збільшити перебування на свіжому повітрі, руки потрібно мити якомога частіше, не торкатись носа і очей немитими руками, при собі обов’язково мати запас паперових серветок, якими користуватися одноразово, кашляти треба затуляючись. Більш детальну інформацію можна отримати на сайті Головного управління ДержсанепідслужбиУкраїни в Полтавській області.

За словами головного позаштатного інфекціоніста Департаменту охорони здоров’я Лідії Войтенко, «організація надання медичної допомоги на Полтавщині відпрацьовувалась заздалегідь. На сьогоднішній день у містах та районах області реалізовується оперативний план дій щодо боротьби з грипом та запобігання виникнення його епідемії серед населення, відпрацьовано техніку по розгортуванню додаткових госпітальних баз у разі необхідності. Наразі госпіталізовано більше 400 хворих, що складає 5% від кількості захворілих. Найбільше медичних працівників непокоїть те, що звернення за медичною допомогою відбувається запізно – на 3-5-ту і навіть 8 добу від початку захворювання. Це вкрай негативно впливає на прогнози. Грип має симптоми, схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями, але є значно більш небезпечним через можливі ускладнення. Найбільш уразливими для вірусу є вагітні жінки, діти, люди похилого віку і ті особи, які мають хронічні захворювання.Тому, якщо ви відчуваєте, що хвороба до вас підбирається, – викличте сімейного лікаря або зверніться до лікувальних установ, щоб не ризикувати власним здоров’ям і здоров’ям оточуючих.Специфічна терапія ефективна в перші два дні захворювання. З кожним наступним днем її ефективність знижується», – зазначила головний інфекціоніст області.

На Полтавщині є тяжкі випадки захворювання, але приводів панікувати немає. Просто варто дотримуватися загальновідомих простих порад – уникати місць масового скупчення людей, частіше мити руки, використовувати спиртові антисептики. Якщо вже захворіли – не заражати інших.

Напишіть відгук