Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Майже 200 медиків навчалися у Миргороді наданню паліативної допомоги

| Коментарі відсутні

18 жовтня на базі КЗ «Миргородський центр первинної медико-санітарної допомоги» відбувся семінар-тренінг «Паліативна допомога на первинному і на вторинному рівнях надання медичної допомоги населенню»

У ньому взяли участь Лілія Павленко, головний лікар КЗ «Миргородський ЦПМСД», Ярослав Будний, головний лікар Миргородської ЦРЛ, та 163 медсестри первинного та вторинного рівнів надання медичної допомоги.

– Ми провели цей спільний з Полтавським базовим медичним коледжем семінар за підтримки Департаменту охорони здоров’я, щоб поглибити знання середніх медичних працівників, – розповіла Людмила Самолеліс, головний позаштатний спеціаліст з фаху «Паліативна та хоспісна медицина» Департаменту охорони здоров’я ОДА. – Йшлося про полегшення фізичного болю і емоційного страждання невиліковно хворих людей, які відходять у вічність, надання їм медичної допомоги, психологічної та духовної підтримки, здійснення соціального супроводу – це обумовлена потреба будь-якого суспільства. Ми проаналізували стан досягнень, проблем та обговорили бачення подальшого розвитку паліативної та хоспісної допомоги в області.

Після Людмили Самолеліс та Олени Синенко з профільними доповідями виступили психологи Полтавської обласної психіатричної лікарні ім. О.Ф.Мальцева – Наталія Супруненко та Інна Шостя, юрист-консульт Аліна Божко.

– Важливо створити як в цілому в Україні, так і зокрема в Полтавській області систему підготовки кадрів, залучених до служби паліативної та хоспісної допомоги. Не вистачає персоналу з відповідною фаховою підготовкою, бракує медикаментів, обладнання тощо, не говорячи про невідповідні санітарно-гігієнічні умови, що зумовлено відсутністю відповідних стандартів і нормативів, – зауважує Олена Синенко, кандидат медичних наук, завідувач відділення підвищення кваліфікації молодших спеціалістів з медичною освітою Полтавського базового медичного коледжу. – Якщо останнім часом провідні медичні ВНЗ країни запровадили програми до- та післядипломної підготовки лікарів та середніх медичних працівників з питань паліативної допомоги, практично відсутньою залишається система підготовки з питань паліативної допомоги соціальних працівників, психологів, медичних капеланів та волонтерів.

В Україні ще у 2008 р. розроблена Державна Програма розвитку систем паліативної допомоги. Але вона досі залишається незатвердженою та непрофінансованою. Система фінансування, створення та функціонування паліативних відділень не регулюються жодним документом чи розпорядженням Міністерства охорони здоров’я або Уряду України. Через брак коштів матеріально-технічна база хоспісних відділень в Україні не відповідає міжнародним стандартам. Багато хворих потребує соціальної та психологічної підтримки.

Як зазначила головний лікар КЗ «Миргородський ЦПМСД», лікувальні заклади вкрай обмежені в ресурсах і не мають можливості забезпечити хворих достатнім медичним обладнанням, протипролежневими матрацами, ефективними знеболювальними.

Також учасники тренінгу відвідали Миргородську ЦРЛ, де в онкологічному відділенні 10 ліжок реорганізовані в ліжка паліативної допомоги. За період з 2013-2016 років у відділенні капітально відремонтували 4 палати, є кімната для відпочинку хворих та зустрічі із рідними. Тут працює лікар-онколог та 7 медичних сестер. Відділення надає допомогу невиліковно хворим пацієнтам, які перебувають у завершальній стадії свого життя, а також хворим з прогресивним, загрозливим для життя захворюванням. Мета роботи відділення полягає в підтримці гідного рівня життя, дозволяючи пацієнтові жити так, як живуть здорові люди, наскільки це можливо, в умовах домашнього комфорту. При цьому основною метою є контроль симптомів, а не лікування хвороби.

Для кожного пацієнта та його сім’ї складається план індивідуального догляду. Він розробляється та контролюється колективом фахівців різного профілю, які надають соціальну, емоційну, духовну і психологічну підтримку, а також медичну допомогу.

Напишіть відгук