Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

СКІЛЬКИ ЧАСУ ПОТРІБНО ДЛЯ ПОВНОГО ОДУЖАННЯ ПІСЛЯ COVID-19?

| Коментарі відсутні

tryvalyy-kovid

Відповідь буде для всіх різною. Хтось не відчуватиме жодного дискомфорту вже за кілька тижнів. Але у деяких людей COVID-19 може викликати симптоми, що триватимуть багато тижнів після того, як гостра інфекція вже минула. Ідеться про так званий “long COVID”.

 

В Україні статистика щодо симптомів тривалого COVID не ведеться. У Великобританії приблизно у кожної п’ятої людини, яка мала позитивний результат на COVID-19, були симптоми, що тривали 5 тижнів і довше, а у кожної десятої – симптоми тривали 12 тижнів або довше. Це дані управління національної статистики Британії  https://bit.ly/3oZQPjg.

До найпоширеніших довготривалих симптомів “післягострого COVID-19” належать:  сильна втома;  задишка, біль у грудях, болі в суглобах;  кашель, головний біль, біль у горлі, зміни у відчуттях смаку та запаху;  проблеми з пам’яттю та концентрацією уваги;  депресія та тривога, порушення сну;  посилене серцебиття;  запаморочення;  синдром сухого ока або почервоніння очей.
Це дані Національної служби здоров’я Великобританії. Явище довготривалого COVID ще досліджується. Немає також підтвердженого зв’язку між виникненням симптомів long COVID та ступенем тяжкості перенесеної інфекції. Тобто тривалий ковід може виникнути як у тих, хто перебував на лікарняному ліжку, так і тих, хто перехворів у легкій формі. А от за даними Королівського коледжу Лондона, ризик отримати довготривалий COVID зростає з віком, а також у жінок  https://bit.ly/3oSMyOJ. На думку лікарки Клер Стівс, чоловіки мають набагато більший ризик дуже важкого перебігу хвороби і смерті від ковіда, а жінки більше схильні до тривалого захворювання.
Хоча COVID-19 розглядається як хвороба, яка в першу чергу вражає легені, вірус здатен пошкодити багато інших органів. Зокрема, COVID-19 впливає на серце, мозок, кровоносні судини. І через це збільшується ризик появи довгострокових проблем зі здоров’ям  https://mayocl.in/2NjJ8GX.
Тож якщо вас турбують вищенаведені симптоми протягом кількох тижнів навіть після негативного тесту на COVID, потрібно звернутись за медичною допомогою до свого сімейного лікаря. Ваш лікар, з яким укладено декларацію, розпитає про симптоми, які відучаєте, та їх вплив на ваше життя. За необхідності – призначить додаткові обстеження, направить до лікаря вузької спеціалізації. Пам’ятайте, що лікування має призначити саме лікар – первинної ланки або вузькопрофільний. Не використовуйте призначень з інтернету, не лікуйтесь за рецептами ваших знайомих чи друзів.

 

«100% життя» – Мережа ЛЖВ.  Проект USAID HealthLink

 

Напишіть відгук