Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

ТУРБОТА ПРО СЕБЕ – НЕ ЕГОЇЗМ, А НЕОБХІДНІСТЬ

| Коментарі відсутні

турбота про себе

Турбота про себе – це прояв відповідальності і протилежність егоїзму. Якщо ви навчитеся піклуватися про себе, розпізнавати і задовольняти свої власні почуття й потреби, ви відчуєте, як ізсередини наповнюєтеся позитивною енергією та любов’ю, з якими вам захочеться поділитися з іншими людьми. І це буде справжня й міцна любов. Саме любов, а не бажання виглядати хорошим чи отримати повагу і схвалення зі сторони оточуючих. Безумовна любов, яка дозволяє досягти емоційної свободи. Турбота лише про інших призводить до почуття самітності, спустошеності, злості, депресії і образи. І на те є вагома причина. Коли ми ігноруємо свої власні почуття і потреби, ми ніби відмовляємося від самих себе.

Турбота про себе не повинна бути схожа на відпустку, куди ми їдемо, бо страшно виснажені через постійний внутрішній пресинг. А це часто означає необхідність робити ті речі, які вам найменше хочеться робити.

Це означає чесно подивитися на ваші невдачі і розчарування і вирішити, що ви будете з ними робити. Це означає прийняти те, що якісь ваші бажання не будуть здійснені. Це означає – зуміти відпустити те, що потрібно відпустити. Вибрати нове. Когось з вашого оточення це засмутить, а для когось ваш вибір стане жертвою.

Піклуватися про себе – означає жити, не копіюючи постійно інших людей,і знайти своє власне життя – таке, яке, можливо, не підходить іншим, але яке підходить вам.

Як почати турбуватися про себе?

Пізнання себе варто почати саме з важливих запитань до себе. Адже турбота про себе – це про особливе відношення. Відношення до найважливішої людини в своєму житті. Коли ми ігноруємо свої власні почуття і потреби, ми ніби відмовляємося від самих себе.

Турботу про себе можна поділити на 3 уявні частини. Перше – це важливі запитання, друге – фізична турбота і третє – душевна турбота.

Турбота про себе ефективна тоді, коли вона вплетена у щоденну рутину, а не тільки під час відпустки чи за виняткових обставин. Якщо ми хочемо стати кращими, то турбота про свій душевний стан стає просто необхідністю. Щасливі і здорові люди можуть досягти більшого, ніж всі інші. Нижче перераховані 20 простих способів подбати про себе вже сьогодні:

1. Прощайте себе за невеликі помилки. Ставтеся до себе з такою ж добротою і турботою, як до свого кращого друга.

2. Попросіть когось, кого ви поважаєте, стати вашим особистим наставником. Так ви дуже його порадуєте.

3. Виділяйте кожен день по 15 хвилин вільного часу. Дозвольте собі трохи зменшити обороти і побути в тиші. Це особливо важливо, якщо у вас є непосидючі діти або робота, що вимагає значних зусиль.

4. Кожен день слухайте як мінімум по 3 свої улюблені пісні.

5. Якщо ви відчуваєте, що ваша самооцінка починає падати, напишіть самі собі любовне послання.

6. Щовечора робіть запис у своєму щоденнику – важливе навіть найкоротше речення. Малюйте комікси, пишіть вірші або просто ведіть список подяк. З’єднайте все це разом або придумайте собі якесь заняття.

7. Не піддавайтеся тиску з боку, щоб проводити свій вільний час так, як хочеться оточуючим. Якщо ви інтроверт, то не повинні вибачатися за бажання побути на самоті. Ставтеся до своєї душі так, як вважаєте правильним.

8. Дозвольте собі відчути свої емоції. Дайте почуттям волю, навіть (і особливо) якщо вони приносять біль.

9. Творіть кожен день. Не має значення, що це буде. Будь-яка творчість — їжа для душі.

10. Щоранку робіть собі по три компліменти. Починайте день з роботи над своєю поліпшеною версією.

11. Не намагайтеся зробити все самі. Говоріть людям, чого ви від них хочете, і ви здивуєтеся їх готовності надати вам допомогу.

12. Навчіться приймати компліменти так, щоб після цього ви відчували себе впевнено, а не дискомфортно.

13. Будьте вдячними і протягом дня насолоджуйтеся невеликими радощами.

14. Навчіться говорити «ні».

15. Дихайте глибше, коли злитеся, відчуваєте стрес або чогось боїтеся.

16. Кожен день балуйте себе чимось смачненьким і не звинувачуйте себе за це.

17. Зверніть увагу на те, як ви розмовляєте самі з собою. Ви здивуєтеся тому, що почуєте. Постарайтеся звертатися до себе в більш позитивній манері.

18. Кожен день відзначайте якусь одну річ, яка Вам подобається у вашому тілі.

19. Встановіть рамки і допоможіть іншим зробити те ж саме. Поважайте їх, не вдаючись до критики.

20. Навчіться медитувати.

Піклуватися про себе – означає дати собі можливість бути нормальним. Звичайним. Непомітним. Спокійно ставитися до того, що кухня іноді буває брудною, і розуміти, що ідеальна фігура і спілкування з несправжніми друзями – не головні цілі в житті.

Валерій Коробейник, лікар -статистик КНП «Кобеляцька міська лікарня»

Напишіть відгук