Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

astma
astma

БРОНХІАЛЬНА АСТМА: ПОРАДИ ЛІКАРЯ-ПУЛЬМОНОЛОГА

| Коментарі відсутні

Астма є доволі поширеним хронічним захворюванням, що потенційно має серйозні наслідки. Вона спричиняє респіраторні синдроми. Люди, які хворіють на астму, страждають від частих нападів задишки, хрипів, стискання у грудях, кашлю, що іноді вимагає термінової медичної допомоги та може мати летальні наслідки.

Симптоми захворювання пов’язані з бронхоспазмом – звуженням дихальних шляхів, що спричиняє утруднений вдих повітря, а також із потовщенням стінок дихальних шляхів та збільшенням слизу.

Як захистити себе від важкої форми астми та зменшити ризики інфікування вірусом SARS-CoV-2?

-         Захистіть себе від COVID-19. Вакцинуйтеся, щойно щеплення буде доступне для вас. (Алергічні реакції на вакцини рідкісні. Перед щепленням поговоріть із лікарем, якщо у вас є проблеми).

-         Після щеплення продовжуйте носити маску та дотримуватися фізичної дистанції.

-         Уникайте причин, що провокують астму, серед них: тютюновий дим (уникайте пасивного куріння), пилові кліщі (клопи, які можуть жити в матрацах, ковдрах, пухових подушках), забруднення атмосферного повітря, шкідники (миші, таргани та інші), хатні тварини, цвіль тощо.

-         Підтримуйте дім у чистоті. Використовуйте гіпоалергенну постіль, ковдри тощо. Періть постільну білизну щодня, підтримуйте рівень вологості в будинку на низькому рівні: 30-50%, кожні 2-3 дні робіть прибирання в домі, якщо з’являється цвіль – витріть та висушіть повністю поверхню, коли робите дезінфекцію – д тримайтеся якомога далі від розпилення.

-         Продовжуйте лікування астми, попередньо проконсультувавшись з вашим лікарем. Використовуйте інгалятори зі стероїдами. Упевніться, що ви знаєте, як правильно користуватися інгалятором та не припиняйте лікування самостійно.

-         Упевніться, що у вас є необхідне лікування, якого вам вистачить, якщо будете перебувати тривалий час вдома на самоізоляції.

-         Засоби для дезінфекції можуть спровокувати напад. Обмежте використання хімічних речовин, серед них: відбілювач (гіпохлорит натрію) або сполуки четвертинного амонію (наприклад, бензалконію хлорид), не використовуйте їх у закритих приміщеннях. Попросіть близьких обробити вам поверхні чи провести дезінфекцію. Користуйтеся засобами для дезінфекції правильно.

-         Якщо вам погано, негайно звертайтеся до лікаря. За необхідності викликайте швидку допомогу.

Пам’ятайте, що вчасно розпочата фахова терапія дозволяє контролювати перебіг хвороби, зберегти працездатність і покращити якість життя. Необхідно вчасно звертати увагу на здоров’я та проходити профілактичні обстеження. Не займайтесь самолікуванням, перед прийомом будь-яких ліків радьтеся з лікарем! Будьте здорові!

Вікторія Шарпанцова, лікар-пульмонолог КП “4-а міська клінічна лікарня Полтавської міської ради ім. Л.Куроєдова”

Напишіть відгук