Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Держава підтримує серйозний підхід до справ

| Коментарі відсутні

ОЛЕКСАНДР КОВАЛЬ: «Держава підтримує серйозний підхід до справ»

«Обласний перинатальний центр третинного високоспеціалізованого рівня в рамках реалізації Національного проекту «Нове життя» – нова якість охорони материнства та дитинства», ініційованого Президентом України В.Ф.Януковичем, з’явиться на Полтавщині вже у 2012 році, тобто, на рік раніше, ніж планувалося. Хоча це амбітні плани, проте реальні». Про це заявив на засіданні робочої групи з питань створення центру заступник голови облдержадміністрації, заступник голови робочої групи Олександр КОВАЛЬ.

Учасники засідання, на чолі з Олександром Ковалем – заступником голови ОДА, начальник Головного управління охорони здоров’я ОДА Віктор Лисак, директор державного проектного інституту «Міськбудпроект» Жанна Бовкун, головний лікар Полтавської обласної клінічної лікарні ім. М.В.Скліфосовського Євген Скалянський, представники організацій, причетних до створення обласного перинатального центру та засобів масової інформації області детально обговорили етапи створення в м. Полтаві сучасного, європейського рівня, обласного перинатального центру з використанням інноваційних технологій та забезпеченням сучасним обладнанням.

Заступник голови облдержадміністрації Олександр Коваль зазначив, що завдяки спільній позиції Полтавської обласної державної адміністрації, Полтавських обласної та міської рад вдалося оперативно вирішити питання місця розташування майбутнього медичного закладу, а також передачі майна з міської до обласної комунальної власності, що дозволило пришвидшити процес його створення.

У грудні минулого року, рішенням сесії Полтавської міської ради приміщення «Діагностичного центру», що по вул. Залізній,17-а, які використовувались не у повному обсязі, були передані з міської комунальної власності до власності територіальних громад області ( обласної клінічної лікарні ім. М.В. Скліфосовського). Таким чином, майбутній перинатальний центр облаштовуватимуть у приміщенні медичного призначення.

«Держава підтримала серйозні рішення і конкретні кроки, які приймалися та робилися тут, на місцях» – підкреслив Олександр Коваль. Він також зазначив, що загальна вартість робіт – близько 37 млн. грн., які виділять як з державного (майже 30 млн.), так і обласного бюджетів (більше 7 млн. грн..). До забезпечення центру медичним обладанням долучиться ще і Фонд Віктора Пінчука «Колиски надії».

Рішенням обласної ради від 28 грудня 2011 року замовником та безпосереднім виконавцем робіт по створенню обласного перинатального центру визначено обласну клінічну лікарню ім. М.В. Скліфосовського. 16 січня голова облдержадміністрації Олександр Удовіченко своїм розпорядженням затвердив концепцію створення обласного перинатального центру та план її реалізації. Того ж дня оголошено тендер на розробку проектно-кошторисної документації з реконструкції «Діагностичного центру» з метою створення на його площах приміщень перинатального центру. З обласного бюджету ПОКЛ ім. М.В. Скліфосовського виділено близько 2 млн. грн. для фінансування проектних робіт. 30 січня цього року міська рада передала земельну ділянку під об’єктом до обласної комунальної власності. Наразі завершується процедура з приймання-передачі будівлі «Діагностичного центру», розробляється «дорожня карта» здачі в експлуатацію ОПЦ, готується штатний розпис закладу та технічне завдання по оснащенню центру, обраховується вартість необхідного обладнання та апаратури.

Було визначено, що розпочати будівельні роботи планується у квітні 2012 року. Введення в експлуатація обласного перинатального центру заплановане на жовтень поточного року.

Учасники засідання підтвердили, що функціонування такого центру дасть можливість концентрувати матеріальні ресурси, впроваджувати високоефективні медичні технології, забезпечити високий рівень лікувально-діагностичного процесу.

О.М.Коваль наголосив, що враховуючи, що охорона здоров’я – пріоритет діяльності обласної влади, було поставлено амбітне завдання відкрити на Полтавщині перинатальний центр вже у жовтні 2012 року.

На засіданні було обговорено хід виконання попередніх рішень засідань робочої групи. О.М.Коваль дав відповідні доручення членам робочої групи.

Напишіть відгук