Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Агітаційно-профілактична акція у День боротьби з туберкульозом

| Коментарі відсутні

Полтавська область займає 5-е місце по захворюваності на туберкульоз в Україні серед областей з найнижчою захворюваністю. Зменшилась і смертність. Однак підстав для заспокоєння немає – епідеміологічна ситуація залишається складною. Минулої суботи в центрі міста Полтави, біля обласного музично-драматичного театру ім. М.В.Гоголя пройшла вулична акція, присвячена Дню боротьби з туберкульозом. Метою її було донести до населення інформацію щодо профілактики такого соціального лиха, як туберкульоз, та надати можливість жителям міста безкоштовно пройти флюорографічне обстеження.

Акцію організували і провели Полтавський обласний клінічний протитуберкульозний диспансер, управління охорони здоров’я, управління у справах сім’ї, молоді та спорту, Полтавський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді виконкому Полтавської міської ради, Полтавський обласний Центр здоров’я, Благодійна Асоціація «Світло надії». Молоді юнаки та дівчата – волонтери соціальних служб – намагалися залучити якомога більше людей до цього важливого заходу.

Пересічним перехожим вони роздавали інформаційні буклети, листівки та акцентували в своїх діалогах із полтавцями на необхідність ведення здорового способу життя з метою попередження захворюваності на туберкульоз, а головне, – пропонували за бажанням пройти флюорографічне обстеження. Полтавців приваблювала долучитися до акції гучна музика, відео та аудіокліпи з питань туберкульозу, заклики організаторів. Напередодні цього важливого заходу по місту були розміщені біл-борди та сіті-лайти, надані Фондом Ріната Ахметова «Розвиток України». У цей день перехожі мали можливість безкоштовно, швидко та без черги пройти флюорографічне обстеження за допомогою пересувного флюорографічного кабінету. Це найсучасніше цифрове обладнання, за допомогою якого знімок легенів отримували відразу, не чекаючи результатів наступного дня.

Начальник управління охорони здоров’я Сергій Котов подбав і про те, щоб у цей день у всіх поліклініках міста були дні відкритих дверей, де працювали усі флюорографічні кабінети міста, і кожен бажаючий мав можливість пройти обстеження за місцем проживання. За запрошенням до лікувально-профілактичних закладів міста та Полтавського обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру звернулось близько 500 чоловік, з них 2 особи було направлено на повторне обстеження. Організатори пообіцяли таку акцію зробити традиційною і щорічною.

Напишіть відгук