Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

«Реформування галузі охорони здоров’я міста, І етап – створення Центрів первинної медико – санітарної допомоги».

| Коментарі відсутні

15 травня 2012р. у конференц-залі станції швидкої медичної допомоги відбулися громадські слухання на тему «Реформування галузі охорони здоров’я міста, І етап – створення Центрів первинної медико-санітарної допомоги». На численні запитання присутніх, в більшості – працівників медичної сфери, відповідали заступник міського голови Порохня С.К. та начальник управління охорони здоров’я міськвиконкому Котов С.О.

Представники влади зазначили, що на сьогодні є нагальна потреба реформування галузі, адже ефективно працююча система охорони здоров’я є запорукою для покращення багатьох соціально значимих демографічних показників, особливо таких, як захворюваність, смертність та тривалість життя. Необхідно покращувати умови та оплату праці медичних працівників. Для громадян лікування повинно бути доступним та високоякісним. Саме на це спрямована реформа галузі охорони здоров’я як один з головних векторів програми економічних реформ Президента України на 2010-2014 рр. «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава». Для ефективного впровадження її у 2010 році на рівні держави були визначені пілотні регіони, на території яких відпрацьовувалась модель загальнодержавного реформування. Це – Вінницька, Дніпропетровська, Донецька області та місто Київ. Сьогодні ж на підставі їх досвіду прийнято рішення про розповсюдження реформ охорони здоров’я на інші території України.

Указ Президента України від 12.03.2012р. «Про Національний план дій на 2012р. щодо впровадження Програми» визначив необхідність проведення реформи первинної медико-санітарної допомоги, як першого етапу, вже до кінця поточного року. На рівні уряду видано ряд нормативних документів для здійснення реформування охорони здоров’я в Україні, на виконання яких розроблений План-графік реформування галузі в місті Полтава на 2011-2014р.р., затверджений заступником міського голови.

Первинна ланка передбачає надання первинної лікарської та долікарської допомоги населенню міста Центрами первинної медико-санітарної допомоги (надалі Центри ПМСД), які будуть закладами з правами юридичної особи. До складу Центрів ПМСД входитимуть заклади загальної практики – сімейної медицини. До функцій Центру належатимуть укладення договорів про надання послуг, планування, забезпечення якості медичної допомоги, фінансовий менеджмент, визначення стимулюючих виплат для працівників, тощо.

На рівні Полтави оптимальним буде створення трьох Центрів ПМСД (з розрахунку – 1 на 100-150 тис. чоловік), які охоплять все доросле населення міста.

Основою для Центрів ПМСД стане існуюча розгалужена мережа закладів сімейної медицини, серед яких 12 амбулаторій у віддалених мікрорайонах та 11 відділень сімейної медицини.

Для успішного виконання цих завдань в першу чергу необхідно мати належний кадровий потенціал. У Полтаві протягом останніх років проведено кропітку роботу по перекваліфікації дільничних терапевтів у лікарів загальної практики – сімейної медицини, забезпечивши ними місто на 100% .

Також були проведені економічні розрахунки штатних нормативів Центрів ПМСД: левова частка працівників до новостворених Центрів перейде з існуючих нині лікарень шляхом перерозподілу посад. Виключенням є лише посади дільничних медичних сестер, яких, згідно вимог, повинно бути 2 на 1 посаду лікаря (зараз фактично 1:1). Таким чином, необхідно ввести додатково 167 посад дільничних медичних сестер. Але за рахунок перепрофілізації існуючих посад середніх медичних працівників вдалося оптимізувати 72 посади. Тож, реальна потреба у додаткових посадах дільничних медичних сестер – 95 одиниць.

Головні офіси Центрів пропонується розмістити: №1 – на вул.М.Бірюзова, 26 – у приміщенні поліклінічного відділення для дорослих №3, або вул.В.Тирнівська, 29/1. №2 – на вул.Калініна, 36 – у приміщенні поліклінічного відділення для дорослих 4-ї міської клінічної лікарні. №3 – у пров.Рибальському, 7в – на території нинішньої поліклініки №3. Усі існуючі відділення сімейної медицини залишатимуться на своїх місцях та набудуть статусу амбулаторій.

Фахівці вузького профілю також працюватимуть на своїх місцях і будуть підпорядковані існуючим нині лікарням, які на І етапі не змінять свій статус.

Таким чином, інформація про закриття лікарень та скорочення персоналу, про яке «говорять серед людей» – є недостовірною, завірив начальник управління охорони здоров’я Котов С.О. Втім, обговорення І етапу реформи на цьому не завершується, ще залишається достатньо багато питань, на вирішення яких потрібен час. Тож, начальник управління охорони здоров’я обов’язково ще спілкуватиметься стосовно неоднозначних моментів із колективами кожного медичного закладу.

Напишіть відгук