Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Полтавський обласний перинатальний центр має стати одним з кращих в Україні

| Коментарі відсутні

Керівник Національного проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства та дитинства» Віктор Сірман 14 вересня 2012 року відвідав Полтаву для детального ознайомлення із ходом робіт по створенню Полтавського обласного перинатального центру.

Всіма 7-ми поверхами величезної будівлі майбутнього центру його провели заступник голови Полтавської облдержадміністрації Олександр Коваль, начальник Головного управління охорони здоров’я Віктор Лисак, ректор ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія» В’ячеслав Ждан, головний лікар обласної клінічної лікарні ім. М.В.Скліфосовського Євген Скалянський, керівники причетних проектних та будівельних організацій.

Під час ретельного ознайомлення зі станом проведення будівельно-монтажних робіт, що активно тривають на об’єкті, Віктор Сірман мав змогу ознайомитися з функціональним призначенням кожного з поверхів та інноваціями, які застосовуватимуться у цьому майбутньому закладі. Зокрема, про організацію акушерських та неонатальних ліжок, відділення інтенсивної терапії для жінок на 6 ліжок, 2-ох операційних, збудованих за технологією «чистого приміщення» – передові медичні технології, які вперше будуть запроваджені в Полтавській області.  Віктор Мірчович задав ряд запитань та окреслив основні завдання, що потребують термінового вирішення.

Учасники зустрічі обговорили ряд поточних питань та намітили наступні завдання щодо вчасного завершення цього медичного закладу майбутнього. Зокрема, було прийнято рішення створити на базі перинатального центру тренінговий центр з підготовки медичних кадрів високої кваліфікації із залученням міжнародних фахівців та науковців ВДНЗУ «УМСА».

Олександр Коваль повідомив, що питання створення на Полтавщині обласного перинатального центру перебуває під постійним контролем голови Полтавської облдержадміністрації Олександра Удовіченка. Він висловив своє переконання, що із наміченими завданнями по відкриттю цього вкрай важливого закладу 25 жовтня поточного року полтавці обов’язково впораються задля того, аби якомога швидше приймати пологи у жінок з груп високого ризику та надавати необхідну перинатальну допомогу на найсучаснішому рівні.

Віктор Лисак розповів про всі особливості підготовки медичних кадрів, які зможуть надавати найсучаснішу перинатальну допомогу та працювати на високотехнологічного медичному обладнанні.

Керівники проектних та будівельних організацій прозвітували про хід виконання робіт на об’єкті.

Перед учасниками наради було поставлено завдання  завершити до 10 жовтня основні будівельно-монтажні роботи з ретельним контролем за якістю проведених робіт для подальшої підготовки до відкриття центру.

Звертаючись до полтавських колег, керівник Національного проекту Віктор Сірман наголосив на важливості створення в кожному регіоні, зокрема для мешканців полтавського краю,  належних умов для появи та світ найнезахищеніших українців. Для цього мають бути добре навчені медичні працівники, впроваджені новітні перинатальні технології і забезпечена робота сучасного обладнання, аби надавати весь обсяг необхідної допомоги. Держава взяла на себе зобов’язання профінансувати створення у кожному обласному центрі одного високоспеціалізованого лікувального закладу (перинатального центру ІІІ рівня), де все це буде забезпечено. Він висловив задоволення роботою влади в Полтавському регіоні, зокрема оперативністю вирішення   питань по створенню обласного перинатального центру.

В.Сірман висловив впевненість, що цей заклад на Полтавщині за всіма ознаками має стати одним з кращих серед подібних в країні.

Напишіть відгук