Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Лихоманка Західного Нілу – приводів для паніки немає

| Коментарі відсутні

Останнім часом у деяких ЗМІ та на Інтернет-сайтах з’явилися повідомлення про зафіксовані у 18 регіонах України, в тому числі у Полтавській області, випадки захворювання на лихоманку Західного Нілу.

Медики Полтавщини хочуть заспокоїти співгромадян та роз’яснити – на території нашої області критичної ситуації із захворюваністю на лихоманку Західного Нілу немає, отже жодних приводів для паніки теж немає. Завдяки впровадженню сучасних технологій з діагностики вірусних захворювань, зокрема – лихоманки Західного Нілу, у 2011 році на Полтавщині було зареєстровано 1 випадок захворювання, а за 8 місяців поточного року – 12 випадків, в т.ч. 1 дитина. Усі хворі були успішно вилікувані в досить короткий термін без будь-яких ускладнень для стану здоров’я.

ДОВІДКОВО:

Як заражаються лихоманкою Західного Нілу?

Усі випадки захворювань пов’язані з укусами комарів роду кулекс – переносників збудника інфекції. Також зараження можливе при покусах кліщами. Найбільша чисельність комарів роду кулекс спостерігається в липні-серпні. У цей же період відбувається підйом захворюваності серед людей. Основну роль у занесенні вірусу цього захворювання на територію Полтавщини відіграють перелітні птахи.

Які симптоми захворювання?

Інкубаційний період коливається від декількох днів до 2-3 тижнів (частіше 3-6 днів). Захворювання розпочинається гостро з швидкого підвищення температури тіла до 38-40°С та супроводжується ознобом. У деяких хворих підвищенню температури тіла передують короткочасні явища у вигляді загальної слабкості, зниження апетиту, втоми, відчуття напруги в м’язах, особливо в литкових, пітливості, головних болів. Гарячковий період триває в середньому 5-7 днів, хоча може бути і дуже коротким – 1-2 дні

Як захиститися від переносника інфекції?

Для того, щоб вберегтися від зараження вірусом лихоманки Західного Нілу, людина має забезпечити індивідуальний захист від укусів комарів за допомогою репелентів, захисного одягу, москітних сіток для приміщень.

ПАМ’ЯТАЙТЕ! При виникненні у Вас підозри на захворювання терміново звертайтеся за медичною допомогою!

Напишіть відгук