Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Заступник Міністра охорони здоров’я України Наталя Лісневська відвідала Полтаву

| Коментарі відсутні

28 серпня заступник Міністра охорони здоров’я України Наталя Лісневська з робочим візитом відвідала Полтавську область.

Наталя Олександрівна ознайомилась з роботою Полтавської обласної клінічної лікарні ім. М.В.Скліфосовського, поспілкувалася з переселенцями з зони антитерористичної операції на сході України, які знаходяться на лікуванні у гемодіалізному центрі.


Також у Департаменті охорони здоров’я Полтавської обласної державної адміністрації відбулася зустріч з представниками Міжвідомчого координаційного штабу з питань, пов’язаних із соціальним забезпеченням громадян, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції. У ній взяли участь  директор Департаменту Віктор Лисак, ректор ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія» В’ячеслав Ждан, директор Центру соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді Світлана Півень, голова Полтавської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Ірина Плюсніна, головні лікарі обласних та міських лікувально-профілактичних закладів, волонтери. На зустрічі обговорили широке коло питань щодо ситуації в країні, активності Полтавської області, координації усіх відповідних служб і волонтерських організацій, готовності до зимового періоду тощо.
Полтавщина прийняла понад 8 тисяч переселенців з Луганської та Донецької областей. Серед прибулих 1797 сімей з дітьми (в т. ч. 61 багатодітна  сім’я, 6 прийомних сімей) та 1032 окремих громадян. Наразі до попереднього місця проживання повернулося тільки 373 особи, 1 особа померла. Також в області зареєстровано 419 осіб, що тимчасово переселені з АР Крим (152 чоловіка, 152 жінки та 115 дітей). На сьогодні з них вибуло 5 осіб.

Проводиться постійне опрацювання даних щодо тимчасового розміщення громадян України, які прибувають з району проведення антитерористичної операції на територію Полтавської області. Здійснюється моніторинг наявного житлового фонду, в якому можуть бути розміщені переселенці. Так, на даний час розміщено 2568 осіб, вільних місць не має.

Майже 2 тисячам переселенців знадобилася допомога полтавських медиків. Із загальної кількості зареєстровано 174  інваліди, 66 вагітних, 259 звернень стосовно хронічних захворювань (всі поставлені на диспансерний облік), 768 – стосовно гострих захворювань.  Майже 400 осіб  госпіталізовано. Моніторинг звернень здійснюється цілодобово, контролюється якість надання медичних послуг, своєчасне взяття на диспансерний облік тощо.

Але окрім виконання свого професійного обов’язку, медики, як і решта небайдужих громадян, надавали добровільну допомогу для потреб української армії. Тільки коштами було зібрано понад 330 000 гривень, за які було закуплено бронежилети, аптечки, медикаменти, білизна та засоби індивідуальної гігієни. Більшість придбань було спрямовано на потреби медико-санітарної роти.

Наталя Лісневська взяла участь у Всеукраїнській селекторній нараді, а також відвідала Свято-Успенський кафедральний собор, де зустрілася з Архієпископом Полтавським і Кременчуцьким Федором – очільником найбільшого в області волонтерського об’єднання.

Наприкінці візиту Наталя Олександрівна ознайомилась з роботою Полтавського обласного Центру здоров’я і за підсумками свого перебування дала прес-конференцію для представників місцевих засобів масової інформації.

Напишіть відгук