Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Ситуація по захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції

| Коментарі відсутні

За даними Держсанепідслужби в Полтавській області захворюваність на грип та гострі респіраторні інфекції знижується, показники нижче епідпорогових, однак при вірусологічних дослідженнях продовжує визначатись циркуляція вірусу грипу AH1pdm09.

В Україні, згідно даних ДЗ «Український центр з контролю та моніторингу захворювань Міністерства охорони здоров’я України», за 8 тиждень поточного року спостерігалось зниження захворюваності на 2,6%, показник захворюваності 57,0 на 10 тисяч населення. В усіх регіонах України захворюваність нижче епідпорогових показників. При дослідженнях методом полімеразної ланцюгової реакції віруси грипу визначались в 15 областях та м.Києві, переважно визначався вірус грипу AH1pdm09.

В області за минулий тиждень на гострі респіраторні інфекції захворіло 6 тисяч 970 осіб, захворюваність знизилась на 21% порівняно з попереднім тижнем. Показник захворюваності склав 48,4 на 10 тисяч населення (на 60% нижче за епідпороговий). Дітей захворіло 4467 (64% від всіх захворілих), захворюваність дітей знизилась на 13% порівняно з попереднім тижнем. Серед школярів зниження захворюваності на 13%, показник нижче за епідпороговий на 52%.

Госпіталізовано 332 хворих (152 дітей), що складає 5% від кількості захворілих (спостерігається поступове зниження показника госпіталізації).

При вірусологічних дослідженнях методом полімеразної ланцюгової реакції визначено наявність вірусу грипу AH1pdm09 у 4 осіб. При дослідженнях на культурі клітин виділено 5 штамів вірусу грипу A(H1N1)pdm09, штами направлені для підтвердження та подальшої ідентифікації до Державного закладу «Український центр з контролю та моніторингу захворювань МОЗ України».

Напишіть відгук