Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації (Головне управління)

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

А.ЯЦЕНЮК: «Те, що здійснюється на Полтавщині – це серйозний крок, якого потребує вся Україна. Це – ефективна медицина, яка дозволяє врятувати пацієнтів»

| Коментарі відсутні

Полтавський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф відвідали Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк та голова Полтавської ОДА Валерій Головко. Подібний Центр нині працює в тестовому режимі та є одним із перших в Україні. За добу служба опрацьовує близько тисячі викликів.

Арсеній Яценюк наголосив під час огляду, що такі Центри мають функціонувати в кожній області нашої держави.

“Загалом у соціальній сфері маємо два завдання: перше стосується реформи середньої освіти, а друге – система охорони здоров’я. Зокрема, йдеться про перехід на страхову медицину та забезпечення мінімального переліку медичних послуг, що надаватимуться безкоштовно. Щоб система медицини працювала в Україні ефективно, потрібно створити у кожній області Центр екстреної медичної допомоги, який зараз починає працювати у Полтаві. Повна комп’ютеризація, максимальна ефективність того, щоб автомобілі швидко доїжджали до пацієнтів.Ужев дорозі пацієнтам роблять первинні аналізи та електрокардіограми. Загалом те, що здійснюєтьсяна Полтавщині– це серйозний крок, якого потребує вся Україна. Це – ефективна медицина, яка дозволяє швидко доїхати та врятувати пацієнтів”, – зазначив Арсеній Яценюк.

Як розповів директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Лисак, диспетчери приймають виклики від полтавців та вносять до спеціальних реєстрів, після – відправляють автомобіль екстреної допомоги, який знаходитьсятериторіальнонайближче до пацієнта.

“Зараз у Центрі працює 176 диспетчерів, але плануємо залишити лише 70. Центр працюватиме за новим алгоритмом. Наразі екстрену допомогу надають 100 бригад, які постійно на лінії, починаючи від Пирятина, Кременчука, Миргорода. Працює понад 1200 осіб, серед яких – 400 лікарів. Минулого року на створення Центру з обласного бюджету виділено 15 мільйонів гривень”, – розповів Віктор Лисак.

Санітарні автомобілі,які курсують по всій області, оснащено новітнім обладнанням.Майже 60% автопарку оновлено, зокрема 25 автівок придбали за кошти з обласного бюджету. До 20 хвилин – доїзд у сільській місцевості та до 10 хвилин – у місті.

За матеріалами полтавських Інтернет-видань

Напишіть відгук