Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Полтавці об’єдналися проти туберкульозу

| Коментарі відсутні

Перемогти туберкульоз остаточно не вдалося ще в жодній, навіть найрозвиненішій країні. Багато хто впевнений, що на туберкульоз хворіють безхатченки, люди з місць позбавлення волі, та іншісоціально дезадаптовані верствинаселення. Це вельми поширена помилка, яка іноді може призвести до фатальних наслідків. Все частіше ця недуга вражає цілком успішних чоловіків і жінок і, що найстрашніше, посилює атаку на наших дітей.

«Об’єднуймось, щоб покласти край туберкульозу!» – під цим гаслом з 1 березня по 1квітня на Полтавщинітриваємісячник боротьби із захворюванням на туберкульоз. Головна мета –привернути увагу пересічних мешканців полтавського краю до проблеми боротьби з туберкульозом. Укотреакцентується увагана питаннях щодо небезпеки і тяжких наслідків від зараження. Населенню розповідаєтьсяпро перші ознаки та як захиститися від цієї недуги, тобто змінити на ліпше їхнє ставлення до власного здоров’я. У цей період представники державних та громадських організацій, які опікуються цими питаннями, особливо активізують своюдіяльність, проводячи різноманітні заходи.

А безпосередньо у Всесвітній день боротьби з туберкульозом – 24 березня, лікарі-фтизіатри Полтавського обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру, працівники обласної організації Товариства Червоного Хреста України і Благодійної організації «Світло надії» об’єдналися і вийшли до полтавців, щоб вкотре нагадати їм про це соціально-небезпечне захворювання.

На Театральній площім. Полтави було розгорнуто роботу сучасного пересувного флюорографа. Кожен бажаючий мав можливість пройти безкоштовне рентгенологічне обстеження і миттєво дізнатися про його результати.

Окрім вже традиційного проведення флюорографічних обстежень, цьогорічною новинкоюстало скринінгове тестування-анкетування, яке проводили активісти БО «Світло надії».В анкеті вісім запитань з відповідями «так» і «ні» для виявленняпідозри на туберкульоз. Якщо більше трьох позитивних відповідей, це означає, що ця можливість є доволі високою, і людиніслід пройти флюорографічне обстеження.

Перехожих активно заохочували взяти участь у акції і пройти обстеження волонтери та медичні сестри обласної організації Товариства Червоного Хреста України. Вони також розповсюджували пам’ятки і брошури, з яких можна було детальніше дізнатися про захворювання, його профілактику та лікування.

Незважаючи на дуже неприємну погоду – холодний дощ зі снігом – на обстеження прийшло 65 небайдужих до власного здоров’я полтавців. На щастя, у жодного не було виявлено  відхилення у стані здоров’я з боку легеневої системи!

Подібні акції відбуваються в містах та районах Полтавщини.На чотирьох пересувних флюорографахфахівці здійснюють профілактичні огляди різних груп населення.

Цього ж дняголовний фтизіатробласті Володимир Печериця, представники і волонтери обласної організації Червоного Хреста Українина чолі з головою Іриною Плюсніноюта волонтери Полтавського базового медичного коледжу завітали до дитячого відділення обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру. Для малечі було проведено розваги – активні та інтелектуальні  ігри, які дали можливість на певний час розважитись і забути про хворобу. Діти отримали корисні подарунки, що допомогли їм отримати позитивні емоції, та якнайшвидше одужати.

Слід пам’ятати, що для уникнення хвороб, у тому числі і туберкульозу, необхідно вести здоровий спосіб життя, дотримуватися правил особистої гігієни і повноцінно харчуватися. Адже фахівці стверджують, що основний ризик несе  не стільки збудник хвороби, скільки слабкий імунітет. А він, у свою чергу, залежить від багатьох факторів: екології, способу життя, якості харчування.

Для кожного з нас важливо знати, що туберкульоз передається повітряно-крапельним шляхом під час спілкування з людиною, яка має відкриту форму туберкульозу.При появі таких симптомів, як кашель з виділенням мокротиння довше 3-ох тижнів, підвищення температури тіла, лихоманка, надмірна втомлюваність, втрата апетиту, швидке схуднення, нічне потовиділення, кровохаркання, обов’язково слід звернутися до свого сімейного лікаря. Адже, чим раніше Ви це зробите, тим вищі матимете шанси на одужання.

А півгодини, витрачені на флюорографічне обстеження раз на рік, реально можуть врятувати життя.

Не втрачайте дорогоцінного часу! Будьте здорові!

Напишіть відгук