Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

«Червоне золото» заради порятунку життя інших

| Коментарі відсутні

14 червня у світі відзначають День донора крові. На Полтавській обласній станції переливання крові спільно з обласною організацією Товариства Червоного Хреста України відбувся День донора, присвячений цій події. Віддати частку себе в ім’я збереження життя і здоров’я людини прийшло чимало людей. Адже донація крові – це дар, і кожен донор робить свій безцінний внесок у добру справу – порятунок людських життів.

Лікувально-профілактичні заклади області в компонентах крові забезпечуються у повному обсязі для тих, хто її потребують. Але компоненти крові мають визначений термін придатності, тому їх запаси необхідно постійно поповнювати. Можна виділити декілька категорій людей, яким потрібна донорська кров. Це, в першу чергу, пацієнти з гемофілією. Їм потрібні препарати крові протягом усього життя. Без препаратів згортання крові життя таких хворих просто неможливе.

Велику потребу у препаратах донорської крові мають пацієнти з онкологічними хворобами та хірургічною патологією. Переливання крові може бути необхідне жінкам під час пологів, що супроводжуються втратою крові для збереження життя та дитини.

Мають таку потребу і діти з гемолітичною хворобою новонароджених, яка при ранній діагностиці може бути вилікувана переливаннями компонентів крові. Тяжкі травми, масивні кровотечі, опіки та променева хвороба – це далеко не повний перелік тих випадків у лікувальній практиці, коли питання життя і смерті вирішується за допомогою переливання крові та її компонентів.

На сьогоднішній день у Полтавській області понад 3 тисячі донорів, які набули статусу Почесний донор України. Кожен день Полтавську обласну станцію переливання крові відвідують 25-30 осіб, які стають донорами.

За 2015 рік прийнято майже 12 тисяч донорів, з них більше 11тисяч –безоплатних. Донорської крові за минулий рік заготовлено 10365,4 л. Перед кожною кроводачею донори проходять медичне обстеження. Служба крові Полтавської області забезпечена всіма засобами лабораторної діагностики. Важливо, що донори і реципієнти захищені від інфікування ВІЛ-інфекцією/СНІДом та іншими інфекціями, що передаються через кров. Цьому сприяє використання тільки одноразових стерильних полімерних систем для взяття і переливання крові та своєчасна лабораторна діагностика в повному обсязі.

Полтавська обласна станція переливання крові виготовляє такі компоненти крові, як еритроцити, відмиті еритроцити, свіжозаморожена плазма, заморожений кріопреципітат, аферезний тромбоконцентрат. З 2005 року на станції працює апарат автоматичного плазмафорезу, який дозволяє заготовити значно більшу кількість плазми від одного донора (600-800 мл).

З нагоди Дня донора Володимир Рудіков, головний лікар Полтавської обласної станції переливання крові, привітав присутніх зі святом та висловив подяку донорам, які безоплатно дають кров, і зазначив, що регулярне донорство сприяє профілактиці серцево-судинних захворювань, атеросклерозу, подагри та навіть ожиріння. Адже постійна дача крові омолоджує організм та покращує роботу імунної системи, печінки, підшлункової залози та інших органів травлення. Тому це також гарна нагода перевірити власний стан здоров’я.

Голова Полтавського обласного Товариства Червоного Хреста України Ірина Плюсніна зауважила, що вшанування донорів – це данина нашої поваги до тих, хто попри всі негаразди життя знаходить сили та мужність здавати кров, рятуючи життя іншим, та побажала донорам міцного здоров’я, щастя, достатку, тепла і миру в їхніх домівках. На згадку про зустріч працівники Червоного Хреста вручили донорам подарунки.

Лише тоді, коли людина буде відповідально ставитися до власного здоров’я, вона перейматиметься і здоров’ям ближнього. І саме донор несе надію і здоров’я багатьом людям, які потребують переливання крові чи лікування її препаратами. З кожним разом бажаючих стати донором стає все більше. А значить і шанси на порятунок сотень людей збільшуються.

Напишіть відгук