Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

«Актуальні аспекти підготовки та безперервної освіти сімейного лікаря»

| Коментарі відсутні

Науково-практична конференція під такою назвою зібрала фахівців сімейної медицини в ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія». Захід приурочено до дня народження кафедри сімейної медицини і терапії, яка у квітні цього року відзначає свій20-річний ювілей.

Протягом усіх двох десятиліть існування кафедри очолює її колектив – об’єднання талановитих, працелюбних, творчих людей – заслужений лікар України, професор, доктор медичних наук, ректор академіїВ’ячеслав Ждан.

Вітаючи колег зі святом, він згадав історичні моменти становлення кафедри: «У далекому 1997 році Микола Васильович Скрипніковзапропонував створити кафедру післядипломної освіти для лікарів-терапевтів. Йшли роки, основний курс охорони здоров’я повернувся до свого логічного напрямку – загальної практики-сімейної медицини. Наразі сімейний лікар – наріжний камінь надання медичної допомоги, на плечі якого покладена турбота про здоров’я поколінь. Постійне вдосконалення, безперервна освіта лікарів-спеціалістів фаху «Сімейна медицина», наукова та лікувальна роботанині розвиваєтьсяна якісно новому рівні».

Теплими словами було згадано тих, хто стояв на перших шляхах створеннякафедри сімейної медицини.

Від усього медичного загалу з привітанням до колег звернувся директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Лисак, який зауважив, що розвиток сімейної медицини в області відбувається поступово, проте впевнено.

Як сказав Віктор Петрович: «В усьому світі доведено, що первинна ланка стоїть найближче до пацієнта. Населення Полтавщини майже на 100% охоплено сімейною медициною, цей важливий напрямок діяльності ми й надалі розвиватимемо! Проте дуже багато залежить від якості навчання сімейних лікарів з основним акцентом на профілактиці захворювань. Дякую, що з цими питаннями у Полтавській медакадемії все добре».

Урочисту частину конференції завершили численніпривітаннякерівників галузі, головних фахівців, гостей та колег-науковців. Вони прийшли зі щирими побажаннями успіхів у діяльності, дарували чудові квіти та корисні подарунки.

Реалії та перспективи стратегічних напрямків підготовки сімейних лікарів висвітлив доктор медичних наук, професор кафедри внутрішньої медицини №1 Ігор Скрипник.

Доповідь кандидата мед. наук, доцента кафедри сімейної медицини і терапії Григорія Волченка була присвячена сучасному підходу до підготовки лікаря загальної практики.

Про поєднання діяльності педіатрів та сімейних лікарів, моделі медичної допомоги дитячому населенню розповіла Тетяна Крючко – зав. кафедрою педіатрії №2.

З поглядомінтерністана профілактику як передумову успішної роботи сімейного лікаря ознайомив Іван Катеринчук – зав. кафедрою внутрішньої медицини №2 з професійними хворобами.

Напишіть відгук