Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

ФОРУМ «ЗДОРОВА ШКОЛА» НА ПОЛТАВЩИНІ

| Коментарі відсутні

зал

Захід під такою назвою зібрав 2 листопада у Полтаві представників двох десятків партнерських закладів освіти області. «Здорова школа» – це окремий напрямок у Програмі Президента України «Здорова Україна».

 

Учасників привітали директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОВА Євген Кончаковський, директор Полтавської академії неперервної освіти ім. М.В.Остроградського Віталій Зелюк, обласна координаторка україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я» Ніна Дурдикулиєва.

для заставки школи на карті

Про те, як в області реалізується комплексний підхід «Здорова школа» у закладах, що є партнерами проєкту «Діємо для здоров’я», розповіли Ірина Скорбун, координаторка цього напрямку проєкту, та Таїсія Ярошенко, обласний координатор освітнього компоненту проєкту «Діємо для здоров’я».

Зелюк Кончаковський

«За останній рік ми надолужили все, що було заплановано, але через повномасштабну війну стало на паузу у 2022 році. Збігає третій рік, як Полтавщина залучена до проєкту, – зазначила Ірина Скорбун. – Масштабно впроваджується реформа шкільного харчування, на черзі – підвищення рухової активності дітей для профілактики неінфекційних захворювань. Ми розпочинали проєкт, як методичний, просвітницький, а вже згодом долучилося  переоснащення їдалень, кухонь, шкільних медичних кабінетів, попереду – придбання спортивного інвентаря тощо».

Н.І. + Скорбун

Ірина Скорбун проаналізувала роботу, до якої залучені заклади не лише з п’яти пілотних територіальних громад:  численні зустрічі з директорами шкіл, навчання шкільних психологів, медсестер, педагогів і кухарів – у співпраці зі Всеукраїнською платформою «Знаїмо» та проектом «Cult Foot» Євгена Клопотенка. Збірники з 500 рецептами для шкільних їдалень отримають цьогоріч усі партнерські заклади. Частина шкіл змогли переобладнати кухні новими посудомийними машинами, плитами, пароконвекторами, овочерізками, холодильниками, бойлерами. Дуже вдалим став цьогорічний міський фестиваль здоров’я у Лубнах і багато іншого. Бригада екстреної медичної допомоги об’їздила партнерські заклади і навчила 360 освітян у громадах домедичній допомозі – цей напрямок надзвичайно затребуваний у воєнний час. У 6 школах спроектовано, відремонтовано й оснащено сучасним обладнанням та меблями медичні кабінети. У перспективі подальше підвищення кваліфікації медсестер із залученням фахівців Полтавського базового медичного коледжу. Саме так школу вдасться перетворити на безпечне середовище як для дітей, так і для співробітників.

Після презентації Ірини Скорбун своїми досягненнями у партнерстві з проєктом ділилися освітяни.

Форум мав на меті виконати три завдання: представлення досвіду  та надбань кожного партнерського закладу за останні три роки; визначення кожною школою найзатребуваніших напрямків співпраці на цей навчальний рік та впровадження цифрового інструменту «Індекс здорової школи».  Всі три завдання були виконані. Останнє втілювали практично – за комп’ютерами.

групове фото

Як зазначила керівник Полтавського обласного центру громадського здоров’я, координаторка проєкту в області Ніна Дурдикулиєва, освітяни – це величезна команда «з переднього краю» шкільної реформи: до них за допомогою в цей складний час звертаються і діти, й батьки, та й самим педагогам треба навчитися берегти ментальне здоров’я, запобігати професійному «вигоранню». «Численні тренінги з психологічної стійкості та протистояння стресам у Центрі знань з неінфекційних захворювань стають у нагоді. Полтавщині дуже пощастило стати учасниками проєкту «Діємо для здоров’я».

Довідково: Модель здорової школи передбачає 8 компонентів: інклюзивний та безпечний освітній простір; навчання піклуванню про своє здоров’я та здоров’я навколишніх; нові уроки фізкультури; здорове харчування та формування здорових звичок харчування у дітей; медичний працівник в школі допомагає піклуватися про себе та супроводжує тих, хто має проблеми зі здоров’ям; шкільний психолог підтримує у складних ситуаціях та дбає про добробут у школі; вчителі ведуть здоровий спосіб життя та є прикладом для учнів та учениць; залучення сімей та громади в реалізацію програми здорової школи. Проєкт «Діємо для здоров’я» передбачає допомогти полтавським педколективам кожен із цих восьми компонентів.

КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я ПОР»

Напишіть відгук