Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

глаз
глаз

СУЧАСНІ МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ ПАТОЛОГІЇ СІТКІВКИ

| Коментарі відсутні

За останні роки значно поширились захворювання сітківки в загальній структурі очних хвороб. Це пов’язано з низкою факторів, зокрема, поширеність гіпертонічної хвороби та цукрового діабету, збільшенням чисельності людей похилого віку, пацієнтів з дегенеративною міопією тощо.Сучасна офтальмологія має в своєму розпорядженні потужні методі лікування захворювань сітківки. Це медикаментозні у вигляді таблеток та крапель, введення ліків безпосередньо в скловидне тіло чи субтеноновий простір ока, лазерні методи лікування, хірургія.

Сьогодні найбільш поширеними хворобами сітківки є:

-         вікова макулодистрофія суха та волога форми;

-         тромбози вен сітківки та їх гілок:

-         діабетічна ретинопатія та діабетичний макулярний набряк;

-         ускладнена міопія (короткозорість) з появою патологічних судин під сітківкою та периферичних дегенерацій.

Чим раніше встановлений правильний діагноз та розпочате лікування, тим більш успішнім буде його результат.

Лікування діабетичної ретинопатії залежіть від стадії ураження сітківки. При непроліферативній стадії призначається медикаментозне лікування, корекція глюкози крові, рівня артеріального тиску та холестерину крові. При препроліферативній – лазерна коагуляція сітківки. Лікувальна дія лазера полягає в усуненні ішемії сітківки, покращенню кровообігу центральної ямки сітківки, зменшенню утворення патологічних судин та фіброзних плівок на сітківці і в усьому світі залишається дієвим методом боротьби з діабетичним ураженням сітківки. Безпосередньо на гостроту зору ця процедура не впливає, виконується під місцевою крапельною анестезією амбулаторно в кілька сеансів. Єдиний дискомфорт пов’язаний з яскравими спалахами світла під час її виконання.

При наявності проліферативної діабетичної ретінопатії (з утворенням плівок на сітківці, насивних крововиливів) проводиться оперативне втручання – вітректомія. При наявності діабетичного набряку центральної ділянки сітківки, вологої форми вікової макулодістрофії, тромбозу вен сітківки, міопічній субретінальній макулярній мембрані в око вводиться спеціальний препарат, якій його усуває. Ці ін’єкції проводяться в операційній з дотриманням усіх правил стерильності, після знеболення ока краплями ультратонкою голкою. Відразу після ін’єкції пацієнт може йти додому. На сьогоднішній день – це єдиний ефективний метод лікування набряку сітківки.

При периферичних дегенераціях сітківки також застосовується лазерне лікування. Суть процедури полягає в нанесенні точно розрахованих прицільних лазерних коагулятів в зонах сітківки, де є стоншення, в результаті формуються зрощення сітківки з оболонкою під нею і сітківка укріплюється. Ця процедура значно зменшує ризик розриву та відшарування сітківки. На зір вона не впливає.

Всі вищезазначені методи діагностики та лікування застосовуються в лазерному центрі очного відділення комунального підприємства «Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.В. Скліфосовського Полтавської обласної ради», куди пацієнт може звернутись за електронним направленням від сімейного лікаря.

Клочко Марина Миколаївна, лікар-офтальмолог вищої категорії, лазерній хірург очного відділення КП «Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.В. Скліфосовського ПОР»

 

Напишіть відгук