Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Як відзначили Міжнародний день похилого віку (або День ветерана) у медзакладах Полтавщини

| Коментарі відсутні

Довідково: Нині на Полтавщині проживає майже 70 тисяч ветеранів війни та 15 тисяч дітей війни, які мають групу інвалідності.

Міжнародний день громадян похилого віку відзначився на Полтавщині цілою низкою заходів, насичених різноманітними приємними подіями та корисними справами. Ці події відбулися й для пацієнтів трьох обласних госпіталів для інвалідів війни – Полтавського, Кременчуцького та Лубенського. До речі, у Полтавській області, єдиній в Україні,  функціонує три таких спеціалізованих заклади для людей поважного віку, і ця ситуація є унікальною. За кожним госпіталем закріплена певна територія області, тому ветерани мають змогу якнайзручніше діставатися до цих закладів на відстані не більше 80км.

1 жовтня для пацієнтів, які перебувають на стаціонарному лікуванні у Полтавському обласному клінічному госпіталі для інвалідів війни, а їх наразі 210 осіб, почалося з привітань очільниками медичної галузі та самого закладу.

Заступник директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Юрій Курилко, вітаючи пацієнтів госпіталю зі святом, відзначив, що сьогодні особлива дата – День людей похилого віку, для яких дуже важливо відчувати себе потрібними, знати, що про них пам’ятають, їх поважають. Піклування про таких людей, перейняття у них найкращого життєвого досвіду – дуже важлива справа для кожного мешканця полтавського краю, висловив впевненість Юрій Васильович.

«Обласні госпіталі для інвалідів війни, крім основної лікувальної  функції, виконують реабілітаційну та соціальну, що є досить важливим з огляду на здійснення оптимізації діяльності галузі охорони здоров’я», –  наголосив Ю.Курилко.

У госпіталі мають змогу отримувати необхідну медичну допомогу ветерани війни, учасники бойових дій та чорнобильці. Щороку у цьому закладі надають медичну допомогу 4-м тисячам наших співвітчизників.

Начальник госпіталю Сергій Голубєв розповів, що за 19 днів пацієнти проходять повний курс безкоштовного лікування, всі ліки закуповуються за бюджетні кошти. Хворі мають 4-разове різноманітне харчування. У кожній палаті створено найкомфортніші умови, є все необхідне: зручні меблі, телевізори та холодильники.

За уважне ставлення та якісне лікування пацієнти висловили  персоналу госпіталю слова щирої вдячності.

Також цього дня у Полтавському обласному клінічному госпіталі для інвалідів війни урочисто розпочався черговий цикл занять школи волонтерів за програмою «Пенсіонер – пенсіонеру». Голова обласного волонтерського центру «Пенсіонер» Віра Чазова привітала присутніх тут пенсіонерів, які мають бажання допомагати корисними справами та турботливим ставленням тим людям похилого віку, які є самотніми, хворіють або знаходяться у скрутному становищі. Вона нагадала волонтерам «правила позитивного життя для людини в похилому віці», які налаштували їх на оптимістичний настрій та допоможуть у подальшому спілкуванні з підопічними.

Під час щоквартальних десятиденних циклів занять волонтери мають змогу отримати навички надання першої медичної допомоги та певні теоретичні знання, аби вдало допомогти своїм слабшим здоров’ям ровесникам. Цього разу заняття розпочнуться з теми ведення здорового способу життя. Після циклу занять всі слухачі отримають сертифікати, які можуть стати у нагоді та підтвердити за необхідності, що волонтер пройшов певну підготовку. Крім того, це свідчення того, що навіть у похилому віці людина здатна  навчатися, активно спілкуватися й допомагати  іншим.

Символічно, що заняття у поточному році почалися у Міжнародний день людей похилого віку, в рамках виконання соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича. За десять років співпраці фахівців госпіталю та викладачів ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія» з волонтерським центром «Пенсіонер» підготовлено понад 600 волонтерів, які допомогли зробити багатьом людям чимало добрих справ.

Того ж дня пацієнтів Полтавського обласного госпіталю привітав заступник голови – керівник апарату Полтавської обласної державної адміністрації Валерій Пархоменко.  

Він повідомив, що з 2012 року активно триває реалізація соціальних ініціатив Президента України В.Ф.Януковича, значна увага приділяється вшануванню, соціальному та медичному обслуговуванню людей поважного віку.

Пенсіонери – пацієнти госпіталю, отримали безліч позитивних емоцій, які підтримають їх у подальшому житті. Вони мали змогу насолодитися концертом студентів Полтавського музичного училища ім. М.Лисенка, поетичними виступами, яскравими квітами, а головне –  спілкуванням, обміном своїми спогадами та словами поваги й вдячності від прийдешніх поколінь.

На честь дня ветеранів та з нагоди Міжнародного дня людини похилого віку у Кременчуцькому обласному госпіталі для інвалідів війни теж проведено низку побідних урочистих заходів. Пацієнти кременчуцького госпіталю отримали привітання та побажання щасливого довголіття по об’єктовому радіо. До них у гості завітали керівники підприємств Кременчука і благодійних фондів, які принесли безліч теплих слів подяки, найщиріших побажань та подарунків. А колектив художньої самодіяльності госпіталю додав приємних емоцій, подарувавши свої музичні та пісенні виступи.

Фізіотерапевтичне відділення госпіталю прикрасила виставка кременчуцьких митців, яка стала досить цікавою для пацієнтів літнього віку та їх відвідувачів.

У Крюківському районі Кременчука в урочистій обстановці відкрився третій сезон університету «третього віку», адже кременчужани розуміють, що освіта літніх людей здатна допомогти їм з користю проводити вільний час, отримати додаткові знання, можливість ділитися своїми, розширяти коло спілкування та інтересів, а також це – активне дозвілля.

Ветеранів, які знаходяться на лікуванні у Лубенському обласному госпіталі для інвалідів війни, привітали представники органів місцевого самоврядування, фахівці медичної галузі, соцзахисту та Пенсійного фонду України. Пенсіонери мали змогу отримати від них відповіді на хвилюючі запитання.

Утім, полтавці розуміють, що турбота про людей похилого віку, не тільки у свята але й повсякденна, – це воістину справа громади, кожного з нас, і коли в єдиному пориві поєднуються зусилля влади та громади – у літніх людей зникає відчуття  самотності та непотрібності.

Напишіть відгук