Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Валерій Головко: «За допомогою нових автомобілів з’явилася можливість на сучасному рівні доставляти біоматеріал на дослідження з кожного куточка Полтавської області»

| Коментарі відсутні

Сьогодні в урочистій обстановці на площі біля облдержадміністрації керівники закладів охорони здоров’я Полтавської області отримали ключі від нового автомобільного транспорту 35-ти автомобілів марки «Сітроен Берлінго» та 7-ми автомобільних пересувних комплекси марки «ISUZU».

Ключі від 35-ти автомобілів вручили керівникам кожного з центрів первинної медико-санітарної допомоги області голова Полтавської обласної державної адміністрації Валерій Головко, голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак та ректор ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія», професор В’ячеслав Ждан.

Директор ДОЗ Віктор Лисак пояснив, що на цих автомобілях з амбулаторій та фельдшерсько-акушерських пунктів найвіддаленіших населених пунктів у вакутаймерах транспортуватиметься до обласного та районних центрів біоматеріал хворих для проведення лабораторних досліджень:

«Це допоможе робити їх на новому високотехнологічному обладнанні, що гарантуватиме високу якість та відповідатиме європейській та світовій практиці. А також дозволить запобігти багатьом ускладненням та стандартизує дослідження. Автомобілі придбано за кошти Субпроекту «Запровадження інноваційної моделі системи надання послуг хворим на гіпертонію у Полтавській області» Проекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» на загальну суму понад 675 тисяч доларів США. У всіх центрах ПМСД вже розроблено маршрути для функціонування нового автотранспорту та графіки забору біоматеріалу для досліджень».

Перед початком урочистостей керівники області на власні очі побачили – як оснащено ці автомобілі, а також 7 автомобільних пересувних комплекси марки «ISUZU», придбаних за кошти Світового банку на загальну суму 1 млн. 71 тисяча доларів США.

Мобільні пересувні комплекси з написом «Комплексні медичні послуги» укомплектовано сумками-укладками, до складу яких входять портативні ЕКГ-апарати з функцією дистанційної передачі даних. Тут є й електронні ваги, ростомір, електронний тонометр, офтальмоскоп, лабораторна центрифуга, бактерицидний опромінювач тощо. Машини мають санвузол, холодильник, два кондиціонери та сейф. Словом, виділено робочі місця для комфортного прийому хворих двома бригадами медичних працівників.

Аби громадянам з маломобільних груп було зручно отримувати медичні послуги й консультації лікарів, комплекси мають гідравлічні підйомники. У тому, що вони добре працюють, переконався й голова ОДА Валерій Головко, який разом з керівником Полтавського обласного осередку ВО інвалідів «Союз організацій інвалідів України» Сергієм Чумаком випробували цей підйомник.

Пересувні комплекси базуватимуться в Полтаві. Згідно графіку машини з бригадами фахівців виїжджатимуть до найвіддаленіших сіл області, особливо там, де медицина є малодоступною. Люди літнього віку та інші громадяни, кому далеко добиратись до лікарень, зможуть обстежитись на УЗД-апараті, виміряти тиск, здати кров на аналіз, перевірити очне дно тощо. Великим позитивом є те, що для пацієнтів усе це буде безкоштовним.

Під час урочистого вручення ключів від автівок медикам голова Полтавської ОДА Валерій Головко наголосив: «Мені дуже приємно, що Полтавщина є лідером з реформування сфери охорони здоров’я. Адже медицина – це та галузь, яка є чутливою для всіх: від малечі і до людей літнього віку. Тепер, за допомогою цих машин, з’явилася можливість на сучасному рівні доставляти біоматеріалу на досліденння з кожного куточка Полтавської області. Мабуть, головною ідеєю реформи медицини є зняття розмежування між сільською і міською медициною. Тому наша головна мета – щоб кожен мешканець Полтавської області, незалежно, де він проживає: в сільській далекій місцевості, чи в містах Полтаві чи Кременчуці, отримав такі ж якісні послуги, які потребують сьогодні всі громадяни».

Як додав голова облдержадміністрації В.Головко, також область отримала діагностичний комплекс у складі 947 пристроїв для дистанційної передачі ЕКГ та 34 центральних станцій для отримання даних. Представники компанії «Тредекс» продемонстрував – як відбувається передача даних ЕКГ на відстані, для подальшого консультування. До речі, це можна будь-яким каналом зв’язку, що суттєво заощаджує час. Це так само є реальним наближенням високоспеціалізованої медичної допомоги до сільського населення, до того пацієнта, який знаходиться далеко від лікаря.

За словами голови Полтавської облради Олександра Біленького: «Коли говорять про провал медичної реформи, то, мабуть, вони просто не знають, що відбувається на Полтавщині. Тож, нехай приїдуть і подивляться, як успішно реалізовується початкова стадія реформи саме в нашій області».

Напишіть відгук