Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

ФЛЕШМОБ ЗАДЛЯ ПОРЯТУНКУ ВІД ГЕПАТИТУ

| Коментарі відсутні

Тема цьогорічного Всесвітнього дня боротьби з вірусними гепатитами, що ініційований ВООЗ і відзначається щорічно 28 липня, – Find the Missing Millions (виявити мільйон). Адже лише 9 відсотків людей у світі знають про свій діагноз вірусний гепатит В і тільки 20 відсотків осіб – про діагноз вірусний гепатит С. Тому цьогорічний слоган Всесвітнього дня боротьби з гепатитом в Україні – “Знайди мільйон”.IMG_20200722_141447

Флешмоб під таким гаслом організували провідні фахівці області у галузі інфекційних хвороб під час засідання «круглого столу» з нагоди Всесвітнього дня боротьби з гепатитами. Директор КП «Полтавська обласна клінічна інфекційна лікарня» Наталія Свириденко, дитячий лікар-інфекціоніст КП «Дитяча міська клінічна лікарня» Юлія Сивоглаз, заступник директора КП «Обласний центр профілактики ВІЛ/СНІД» Тетяна Голубєва, в.о. директора КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я» Ніна Дурдикулиєва, заступник виконавчого директора БО «Світло надії» Надія Тимошенко разом із журналістами черговий раз звернулися до населення, щоб наголосити: невиявлений гепатит – це реальна загроза для величезної кількості людей.

Бо якщо, наприклад, ВІЛ-інфекція вражає кожен четвертий незахищений статевий акт, то вірус гепатиту В при незахищеному сексі дає стовідсоткове інфікування. Цей вірус може виявлятися в усіх біологічних рідинах інфікованої особи (кров, піт, сльози, грудне молоко, сперма). Він надзвичайно стійкий у навколишньому середовищі. «Підхопити» його можна в тату- чи манікюрному салоні, під час пірсингу, голковколювання або лікування у стоматолога, в ході операцій та інших медичних процедур, пов’язаних з ін’єкціями. Також вірус передається від матері до дитини під час вагітності й пологів.DSCN5827

«ПРОЙДИ ТЕСТ, З’ЯСУЙ СВІЙ СТАТУС», «ПОРАДЬ ДРУЗЯМ ОБСТЕЖИТИСЯ», – звернулися до громадськості провідні фахівці-інфекціоністи області.

Лише шляхом добровільного обстеження мільйони інфікованих гепатитом людей у світі отримають шанс на збереження здоров’я або й життя. І не лише свого.

КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я»

Напишіть відгук