Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Очільниця моз відвідала полтавську область і розповіла про головні зміни в українській медицині

| Коментарі відсутні

Полтавщину з робочим візитом відвідала в. о. міністра охорони здоров’я, доктор Уляна Супрун. Вона ознайомилася з роботою міської дитячої лікарні м. Полтави та військового госпіталю, поспілкувалася зі студентами ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія», провела брифінг для місцевих журналістів, і завершила візит зустріччю з медичною громадою області. У зустрічі взяли участь заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло, директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак та ректор ВДНЗУ «УМСА», професор, доктор медичних наук В’ячеслав Ждан.

Під час брифінгу доктор Уляна Супрун розповіла про основні напрямки концепції реформування системи охорони здоров’я. Вона повідомила, що процес переходу на нову модель фінансування галузі розрахований на 3 роки. Вже з кінця наступного року кожен пацієнт матиме змогу обирати самостійно собі сімейного лікаря (терапевта, педіатра) та укладати з ним угоду, де чітко визначено обсяг гарантованих медичних послуг. Дохід сімейного лікаря напряму залежатиме від кількості угод, укладених з пацієнтами. Здійснення оплати за страховий випадок на конкретного пацієнта передбачено через технічну Агенцію «Національна служба Здоров’я». Зібрані кошти залишаються в бюджеті, агенція ними не володіє, а лише управляє. Роль агенції – сплачувати кошти конкретним лікарям та медзакладам за надання послуг конкретним пацієнтам. Саме агенція забезпечує функціонування принципу «гроші йдуть за пацієнтом». У тарифі на кожного пацієнта враховуються ризики по статі та віку (новонароджені, діти, жінки репродуктивного віку, пенсіонери). Коефіцієнт на дітей до року буде щонайменш вдвічі вищий за коефіцієнт контрольної групи чоловіків 18-39 років. У середньому сімейний лікар отримуватиме від агенції 210 грн. за одного пацієнта.

Окрім того, Уряд України розпочав процес створення у кожній області госпітальних округів як механізмів співпраці між органами місцевої самоврядування з метою кращого управління медичною інфраструктурою. Полтавщина вже визначилася з основними напрямками реформування системи охорони здоров’я на найближчі два роки – в області заплановано створення чотирьох госпітальних округів.

Щодо концепції розвитку системи громадського здоров’я в Україні, то вона закладає засади переорієнтації фокусу системи охорони здоров’я від політики лікування до політики зміцнення та збереження здоров’я людини. З ухваленням відповідного документу буде запроваджено процес стратегічного планування розвитку системи із залученням зацікавлених сторін, планування заходів на національному, регіональному та місцевому рівнях.

Також Уляна Супрун розповіла про проблеми, що зауважила під час робочої поїздки, зокрема, харчування в лікарнях, нестача патологоанатомічних матеріалів для студентів тощо. Говорили також про підвищення рівня свідомості пацієнтів щодо відповідальності за своє здоров’я.

Свої враження від візиту пані в. о. міністра виклала на своїй офіційній сторінці у соцмережі Фейсбук:

«Перш за все, вдячна активним громадянам за рекомендацiї щодо вiзитiв у медичнi заклади. Це справдi було корисно для нас…

Медицина в Полтавi, як i в бiльшостi регiонiв України, має як успiшнi приклади трансформацiї, так i моменти, якi потребують уваги держави, областi та мiста. Саме тому ми приїхали: подякувати за чудову роботу тамтешнiх фахiвцiв та зрозумiти, як мiнiстерство може допомогти. Адже ми – одна команда!».

Напишіть відгук