Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Розпочинай день з ранкової зарядки

| Коментарі відсутні

«Як ранок розпочнеш, так і пройде весь день», – так говорить народна мудрість. Я раджу розпочинати день із ранкової гімнастики. Вона зарядить ваш організм енергією на весь день, прискорить перехід від сну до активності, активізує циркуляцію крові в судинах, а отже, – органи і системи отримають більше кисню, підвищить імунітет, тонізує м`язову і нервову системи та покращить настрій.

Ранкову зарядку слід робити систематично як дорослим, так і дітям. Багато часу вона не забере. 10-15 хвилин – і ваш організм буде бадьорим, а настрій – піднесеним.

Прокинувшись вранці, подумайте, що цей день буде гарним і багатим на радісні події, подумки побажайте всім щастя, не кваплячись, встаньте з ліжка, вмийте обличчя, випийте склянку простої води і – на зарядку. Виконувати вправи потрібно на свіжому повітрі або з відкритим вікном.

Включаємо вправи на гнучкість, рухливі, дихальні, на всі групи м’язів зверху вниз. Починаємо з м’язів шиї, далі переходимо до м’язів плечей і рук, вправи для тулуба, і, нарешті, вправи для ніг. Кожну вправу повторюємо від 5 до 10 разів. Під час виконання вправ не забуваємо про правильне дихання. І якщо під час зарядки ви задихаєтесь, це означає, що вправи ви робите неправильно. Не варто робити над собою ніяких зусиль і перетворювати зарядку на ранкові тренування. Мета її – пробудити організм від сну, підвищити загальний тонус організму.

Закінчити зарядку слід водними процедурами: душем чи вологим обтиранням. Вони допоможуть тримати тіло в чистоті і послужать надійним засобом загартування організму.

Рева Н. М., лікар зі спортивної медицини
Кременчуцького обласного
лікарсько-фізкультурного диспансеру

Напишіть відгук